Informacje o produkcie
Mag /

Newonce Paper Issue #9 (Żółta)

  • W środku rozmowy Filipa Kalinowskiego z Antoniną Nowacką i Zaumne oraz Lecha Podchalicza z Malą Herbą - artystkami i artystami, których magiczne produkcje muzyczne miewamy w naszych zasobach.

Newonce Paper Issue #9 (Żółta)
Label: Newonce
Nr kat.: ISSN 2544-0527
Format: Mag
Styl: Non-Music
Kraj: PL
status_icon
W magazynie
Wysyłka w 2 dni
Koszt od 0,00 zł
29,90 zł
14.95 / 1szt.
Oszczędzasz 50% (14,95 zł).
In stock

 

Zmiana – słowo przez ostatnie miesiące odmieniane przez wszystkie przypadki stało się hasłem przewodnim dziewiątego numeru newonce.paper.

Potężne wstrząsy społeczne, które przetoczyły się przez niektóre europejskie kraje nie wzięły się z niczego. Zmęczenie, żeby nie napisać tego dosadniej, sytuacją społeczno-polityczną, ale i ciasnotą światopoglądową rządzących zapoczątkowały gwałtowne ruchy kontestujące rzeczywistość.

Kornelia Sobczak w emocjonalnym tekście przygląda się wydarzeniom ostatniego roku w Polsce. Niezgoda na projektowany przez rządzących porządek manifestowana w dosadny sposób poruszyła, ale i poróżniła masy. Mobilizacja społeczna wywołana zuchwałymi decyzjami politycznymi dawno nie była tak budująca.

Julia Alekseeva we wrażeniowej relacji opisuje to, co działo się na Białorusi. Państwo przez lata spętane przez autorytarne rządy zaczyna chwiać się w posadach. Ludzie wychodzą na ulice domagając się nie tylko podstawowych praw, ale też manifestują swoją godność.

Zmiana naturalnie wpisuje się w Erę Wodnika, w którą właśnie się znaleźliśmy. Ezoteryka coraz odważniej wkracza w nasze życie, często zastępując tradycyjne formy rozumienia świata. Olga Drenda udowadnia, że od zawsze ludzie szukali odpowiedzi na najważniejsze pytania niekoniecznie opierając się na powszechnych wierzeniach.

Pisarz ma znaleźć rzeczywistość, a nie wymyślać fikcję – tak przekonuje Filip Kalinowski w swoim tekście przybliżającym postać J. B. Ballarda. Wizje tego brytyjskiego futurologa i błyskotliwego powieściopisarza dziś, jak nigdy wcześniej, wydają się być nader rzeczywiste.

Internet jest częścią naszego życia, w dobie pandemii, dużo większą, niż moglibyśmy się spodziewać. O zagrożeniach wynikających z naszej aktywności w sieci Lech Podhalicz rozmawia z ekspertem w tej dziedzinie doktorem Maciejem Kaweckim. Z kolei o mediach społecznościowych i zawiedzionych nadziejach z nimi związanymi pisze filozof i publicysta Tomasz S. Markiewka. Natomiast Wojtek Borowicz przygląda się blockchainowi, który wciąż nie pełni tej funkcji, którą mu projektowane.

Paweł Klimczak pisze o ludziach, którzy wbrew normom społecznym definiują własne tożsamości i przekonuje, że nawet w środowiskach artystycznych, z założenia otwartych i tolerancyjnych, nie zawsze jest to takie oczywiste.

A skoro mowa o sztuce, to warto również przeczytać wciągający wywiad Filipa Kalinowskiego z Antoniną Nowacką – artystką, której produkcje muzyczne są podróżą po wielu, często psychodelicznych krainach. Filip pogadał też z intrygującym artystą dźwiękowym Zaumne. Z kolei Lech Podchalicz o ezoteryce i magii porozmawiał z Malą Herbą – wokalistką i performerką.

Jacek Sobczyński krytycznym okiem przygląda się produkcjom spod znaku true crimes, dowodząc, że fascynacja złem i zbrodnią stała się powszechna, co w znacznym stopniu przekłada się na jakość powstających serii.

Na koniec, choć zasługują na szczególną uwagę, trzeba wspomnieć o sesjach i zdjęciach za które odpowiadają m.in. Ada Zielińska, Kasia Bielska, Karol Grygoruk i Krzysztof Powierża.

 

 

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixel