Informacje o produkcie

It's Not Too Late

 • Płyta stworzona przez przypadek, jak sam mówi maestro Zbigniew Preisner. Nagrana spontanicznie 5 lat temu z Lisą Gerrard (Dead Can Dance) w synagodze w Bobowej niedaleko Krakowa, powraca w nowej, studyjnej odsłonie. "It brings hope to life"

It's Not Too Late
Nr kat.: PPLP004
Format: LP
Kraj: PL
status_icon
Produkt niedostępny
Wysyłka w dni
Koszt od 16,99 zł
119.90 / 1szt.
Out Of Stock
 • PLAY ALL
 • 01 Hear Me Out.mp3
 • 02 I'm Praying For Silence.mp3
 • 03 If Dreams Were Life.mp3
 • 04 Believe In Yourself.mp3
 • 05 It's Not All Lost.mp3
 • 06 If You Could Get Back To The Roots.mp3
 • 07 It's Not Too Late.mp3
 • 08 Searching For A Lost World.mp3
 • 09 Into The Light.mp3

 

"Ten album powstał przypadkiem. Kilka lat temu byliśmy z Lisą Gerrard w małej synagodze w niewielkim mieście Bobowa, 100 km od Krakowa. Gdy do niej weszliśmy, Lisa zaczęła śpiewać. Okazało się, że jest tam przejmująca akustyka.

Powiedziałem wtedy do Lisy "spróbujmy nagrać coś razem".

Zasada była prosta: ja przygotowałem tematy i graliśmy na żywo. Lisa po raz pierwszy słyszała co gram i improwizowała. W 45 minut nagraliśmy 9 kompozycji.

To miała być wakacyjna zabawa.

Po 6 latach kiedy wróciłem do tego materiału, postanowiłem go skończyć. Z tamtego nagrania został tylko głos Lisy, resztę napisałem i nagrałem w studio. Na fortepianie zagrał Dominik Wania, Magdalena Pluta na wiolonczeli i Jerzy Główczewski na saksofonie.

Tak powstał album "It's not too late".

Żyjemy w najbardziej niebezpiecznych czasach od II wojny światowej.

Razem z Lisą Gerrard chcemy wam opowiedzieć o naszym wspólnym świecie. Naszą bronią jest muzyka. Ona nie zabija, ona wskrzesza i powołuje do życia nadzieję.

Jeszcze nie jest za późno."

Zbigniew Preisner

-

"I can say that the album It's Not Too Late has been created by chance.
Few years ago together with Lisa Gerrard we visited synagogue in a small town hundred kilometres from Cracow, Bobowa. When we entered the synagogue Lisa started to sing. It appeared that the place had spine-tingling acoustics. I said then to Lisa: " Let's try to record something here".
The rule was simple: I prepared themes and we recorded live performance. Lisa heard what I was playing for the first time during the recording and she improvised. We recorded nine compositions in 45 minutes. It supposed to be a holiday joy.

Six years later I returned to the material we recorded and decided to finish it. What is left from the original recording is the voice of Lisa. I composed and recorded everything else in my studio. Dominik Wania played piano, Magdalena Pluta - cello and Jerzy Głowczewski- saxophone.
That's the way the album It's not too late came in to being.

We live in the most dangerous time since the Second World War.
Lisa Gerrard and I want to tell you about the world we share. Our weapon is music. It doesn't kill, it resurrects, and it brings hope to life.
It's not too late."

Zbigniew Preisner

 

 

 

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixel