Informacje o produkcie

Echo Wielkiej Płyty (Rare, Unreleased & Forgotten Electronic Music From Poland 1982​-​1987)

 • Sensacyjna kompilacja prosto od TVPC! Sensacyjnie dobra! Limit 1 egz. na klienta!

Echo Wielkiej Płyty (Rare, Unreleased & Forgotten Electronic Music From Poland 1982​-​1987)
Nr kat.: TVPCRE002
Format: 2LP
Kraj: PL
status_icon
Produkt niedostępny
Wysyłka w dni
Koszt od 15,99 zł
199.90 / 1szt.
Out Of Stock
 • PLAY ALL
 • 01 Andrzej Mikołajczak - Ring Modulator.mp3
 • 02 Andrzej Mikołajczak - Tori.mp3
 • 03 Andrzej Mikołajczak - Nocna Eskapada.mp3
 • 04 Grupa Jot - Pamiętnik Manekina (Instrumental).mp3
 • 05 Wojciech Jagielski - Sałatka z bananów.mp3
 • 06 Wojciech Jagielski - Śniadanie Pod Palmą.mp3
 • 07 Jacek Skubikowski - Ekstrakcja.mp3
 • 08 Krzysztof Duda - Robotron.mp3
 • 09 Krzysztof Duda - Tascam.mp3
 • 10 Mikołaj Hertel - Wewnętrzny Puls.mp3
 • 11 Mikołaj Hertel - Powitania i Rozstania.mp3
 • 12 Stefan Sendecki - Take Off (Instrumental).mp3
 • 13 Stefan Sendecki - Tape Hunters.mp3
 • 14 Stefan Sendecki - Astrożaglowiec.mp3

 

Limit 1 egz. na klienta!

 

2LP Gatefold Vinyl

-

„Nie ma ciszy w bloku" – brzmiał refren jednego z pierwszych w Polsce rapowanych utworów grupy Deuter, wydanego jeszcze w czasach późnego PRL-u. Jednak w tamtych czasach blokową ciszę rzadko zakłócały dźwięki syntezatorów. Inaczej niż na Zachodzie. Tam lata 80. to czas umasowienia technologii syntezy dźwięku, wcześniej niedostępnej, bo zbyt drogiej dla amatorów.

W tym czasie w Wielkiej Brytanii syntezatory, tańsze i produkowane w większych partiach, trafiają w ręce wychowanej na punk rocku młodzieży. W Stanach Zjednoczonych pierwsze samplery wykorzystuje już hip-hop, seryjnie produkowane automaty perkusyjne i syntezatory basowe Rolanda za chwile trafią do młodzieży dorastającej na przedmieściach wielkich miast, powstaną nurty techno i acid house.

W komunistycznej, będącej częścią bloku wschodniego Polsce z dostępem do instrumentów elektronicznych jest ciągle słabiej. Znaleźć je można w studiach nagraniowych państwowego radia i telewizji, pojedyncze urządzenia przywożą zachodni dyplomaci lub pracujący na zagranicznych kontraktach Polacy. Można też "zdobyć" egzemplarze radzieckiej produkcji – od stacjonujących w Polsce żołnierzy Armii Czerwonej.

Na albumie „Echo wielkiej płyty" odnajdziemy wiele zapomnianych lub nawet nigdy wcześniej nie wydanych, a przy tym oryginalnych i charakterystycznych dla polskiej sceny elektronicznej, nagrań tworzonych w połowie lat 80. Trudnych do zaszufladkowania, zawieszonych pomiędzy nurtem el-muzyki, jak ją w Polsce nazywano, a muzyką użytkową. Często sprowadzonych tylko do roli tła w programach telewizyjnych poświęconych nauce czy komputerom.

Pierwsza kompilacja w dorobku labelu The Very Polish Cut Outs, to próba przybliżenia słuchaczom na całym świecie kilku mniej znanych, niektórych całkowicie dziś zapomnianych, twórców polskiej muzyki elektronicznej, którzy w latach 80. pomimo ograniczonego dostępu do sprzętu, tworzyli niezwykle ciekawą i różnorodną muzykę. Wszystkie utwory zostały odnalezione i wyselekcjonowane przez Maciej Zambona oraz Norberta Borzyma, którzy są również współodpowiedzialni za wydanie w 2020 roku niesamowitego albumu "Dotyk" Renaty Lewandowskiej.

Premiera płyty, która odbędzie się w drugiej połowie maja, będzie również zwieńczeniem ich 3 letniej archiwalnej pracy jaką włożyli w przygotowanie tej kompilacji na podwójnym winylu, w limitowanym nakładzie 800 kopii.
 

 

Compiled by Maciej Zambon & Norbert Borzym
Mastered by Marco at AnalogCut Berlin
Cover Design by Bartosz Szymkiewicz

 

 

 

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixel