Informacje o produkcie
Nr kat.: 007LP
Format: LP+MP3
Styl: Jazz
Kraj: PL
status_icon
W magazynie
Wysyłka w 2 dni
Koszt od 16,99 zł
139,90 zł
118.92 / 1szt.
Oszczędzasz 15% (20,98 zł).
In stock

 

Projekt Piotr Damasiewicz, Liba Villavecchia, Grzegorz Lesiak, Alex Revieriego, Vasco Trilla, z materiałem „Skawa” jest wynikiem współpracy i przyjaźni pięciu wyjątkowych artystów. Drogi tych muzyków przenikają się od wielu lat. Każdego z nich cechuje unikalne brzmienie oraz świadomość tworzenia własnego języka, będącego pomostem łączącym artystyczną wrażliwość, filozofię, mistykę i rzeczywistość. Każdy z nich przeciera własny szlak, często w trudnym i dziewiczym terenie. Ciągłe przekraczanie siebie to esencja ich kreatywności oraz prawdziwa sztuka życia. Projekt zainicjował lubelski gitarzysta Grzegorz Lesiak, który razem z katalońskim perkusistą Vasco Trilla i basistą Alexem Reviriego powołał do życia zespół muzyki przygodowej pod nazwą „Essence”. Nieprzypadkowe jest połączenie tego składu z działalnością i filozofią multiinstrumentalisty Piotra Damasiewicza, dzięki któremu ich sztuka nabrała głębszego i duchowego wymiaru. To unikatowe porozumienie cechuje spójność, otwartość oraz niezwykle subtelna ekspresja. Lesiak, Trilla, Reviriego i Damasiewicz nagrali pod szyldem Essence album „On The Way”, następnie artyści postanowił zaprosić do współpracy kolejnego katalońskiego muzyka, którym jest Liba Villavecchia. Tak powstały kwintet nagrał swoją muzykę w Beskidzie Małym w Suchej Beskidzkiej, w charakterystycznej dla L.A.S. listening and sounding lokalizacji czyli pod Mioduszyną na Śpiwlach. Materiał został zarejestrowany w październiku 2022 roku i zawiera interperetacje pięciu impresji napisanych przez Piotra Damasiewicza.

L.A.S. listening and sounding – inicjatywa koncertowo-wydawnicza utworzona przez Piotra Damasiewicza, której celem oprócz samego wydawania muzyki jest propagowanie sztuki i muzyki poprzez wspólne jej doświadczanie na linii słuchacz-muzyk, artysta-widz. Energia powstała podczas koncertów i nagrań live pozwala stworzyć wyjątkowe wydawnictwa. L.A.S. jest platformą artystyczną i społecznościową koncentrującą się na współtworzeniu i współistnieniu niewymuszonych relacji międzyludzkich. To realizacja wzajemnej potrzeby dzielenia się wiedzą i umiejętnościami, przebywania w harmonii i naturze, wzajemnego poszanowania przestrzeni, budowania relacji ze światem, spojrzenie z dystansem na to co wokół się dzieje, koncentracja na własnych potrzebach, słuchanie siebie i innych, odmienne postrzeganie świata, zgoda z naturą i samym sobą, kierowanie się intuicją. To wszystko przyświeca Piotrowi Damasiewiczowi i m.in. takie zasady są realizowane w jego inicjatywie koncertowo-wydawniczej-warsztatowej. L.A.S. to w pewnym sensie platforma, dzięki której będzie można się zatrzymać i zastanowić lub porozmawiać o rzeczach istotnych dla każdego. Podstawą tych spotkań jest dźwięk i otwarcie się na słuchanie.

Piotr Damasiewicz - TRUMPET
Liba Villavecchia - ALTO SAX
Grzegorz Lesiak - GUITAR
Alex Reviriego - BASS
Vasco Trilla - DRUMS, PERCUSSIONS

 

 

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixel